Spored
JOHANNES BRAHMS: Trio za violino, violo in klavir v Es-duru op. 40
JOHANNES BRAHMS: Trio za violo, violončelo in klavir v a-molu op. 114
***
JOHANNES BRAHMS: Kvartet za violino, violo, violončelo in klavir v A-duru op. 26
Ljubezen do komorne glasbe redno združuje štiri velike talente iz držav nekdanje Sovjetske zveze.
The Times je o Yuriju Bashmetu zapisal, da je »brez dvoma eden najboljših živečih glasbenikov na svetu«, eminentni violist pa je mnoge danes vodilne skladatelje uspel prepričati, da razširijo repertoar za njegov instrument z glasbo današnjega časa. Mnoge je tudi navdahnil, da svoja dela ustvarijo samo za njega. Svetovno občinstvo ga pozna po dveh vlogah – vlogi dirigenta in vlogi solista.
Glasbeno pot in mednarodno kariero Natalije Gutman je leta 1967 zaznamovala Prva nagrada münchenskega tekmovanja ARD. Violončelistka, vnukinja poznanega ruskega violinista, Anisima Berlina, ki je poleg Natalijine dolgoletne učiteljice, Galine Kozolupove, najbolj vplival na razvoj njenega glasbenega značaja, danes nastopa z mnogimi uveljavljenimi orkestri na vseh kontinentih sveta.
Pianist Vassily Lobanov je tudi skladatelj, ki že od svojih študentskih let na Konservatoriju Čajkovski, nastopa v solorecitalih in komornih zasedbah ter igra s poglavitnimi ruskimi orkestri. Od leta 1978, ko je dobil dovoljenje za nastope v tujini, se je z različnimi orkestri predstavil že povsod po svetu, najpogostejši pa so njegovi nastopi v Evropi. Poleg komorne glasbe ga navdihujeta tudi skladanje in poučevanje.
Na umetniško osebnost v Sibiriji rojenega violinista, Viktorja Tretjakova, je najbolj vplival njegov učitelj iz Konservatorija v Moskvi, Jarij Jankelevič. Za začetek njegove mednarodne kariere in s tem nastope v najprestižnejših dvoranah in orkestrih, šteje zmaga na tekmovanju Čajkovski leta 1966. Štirje vrhunski umetniki nam bodo izvedli tri poznana dela za godala in klavir nemškega skladatelja Johannesa Brahmsa.